Ładowanie...

Tongue Twister

O projekcie

Klient:Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Anglistyki
Zakres prac:System do nauki słówek i ich wymowy
Rok wdrożenia:2016

System TongueTwister wspomaga realizację kursu z zakresu nauki prawidłowej wymowy dla studentów anglistyki. Metodyka nauki słówek oparta jest na Algorytmie SuperMemo. Kursy prowadzone są z wykorzystaniem środowiska Moodle.

Na etapie przygotowania kursu system wspiera gromadzenie plików audio i zarządzanie nimi za pomocą modułu MultiBaza, stworzonego przez naszą firmę.

Architektura systemu przedstawiona została na poniższym diagramie:

Architektura Tongue Twister

Opis problemu

Badacze Wydziału Anglistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza zaplanowali eksperyment polegający na sprawdzeniu, jak w nauce wymowy słów w języku angielskim może pomóc metoda palatografii. Polega ona na badaniu ułożenia narządów artykulacji dźwięku: języka, warg i podniebienia za pomocą specjalnej wkładki z czujnikami. UAM zakupił niezbędny sprzęt od dwóch dostawców: z Anglii (nieco starsza wersja) oraz Niemiec (bardziej nowoczesne rozwiązanie), jednakże żaden z tych dostawców nie był w stanie zapewnić oprogramowania koniecznego do analizy wyników.

Opis rozwiązania

Dla dwóch różnych typów sprzętu badawczego stworzyliśmy oprogramowanie porównujące wyniki zwracane przez czujniki z wzorcami wymowy. W tym celu zastosowaliśmy zaawansowane algorytmy wyznaczania podobieństwa obiektów. Wkomponowaliśmy to rozwiązanie w e-learningowy system do nauki języka obcego. Dzięki naszemu rozwiązaniu studenci mogą uczyć się wymowy nowych słówek, kontrolując jej poprawność poprzez porównywanie zachowania swych narządów artykulacyjnych z wzorcowymi schematami.

Od momentu wdrożenia system wspierany jest przez naszą firmę pro publico bono, co umożliwia kontynuację eksperymentów badawczych oraz ciągłe poszerzanie zestawu wzorców wymowy.

Korzyści

  • wsparcie unikatowej technologii rozwiązaniem informatycznym umożliwiającym prowadzenie badań naukowych
  • wsparcie edukacji w zakresie wymowy języka angielskiego na najwyższym poziomie zaawansowania
  • realizacja innowacyjnych pomysłów i wprowadzenie ich do codziennego użytku

Jeśli szukasz rozwiązań na potrzeby niebanalnych projektów badawczych, być może jesteśmy w stanie Tobie pomóc. Porozmawiajmy o tym!

Tongue Twister

Technologie

  • PHP
  • Javascript
  • MySQL
  • C++
Translator<br/><small>zbudowany na sieciach neuronowych</small> Nasz translator