Ładowanie...

CDeX

O projekcie

Klient:Vector Synergy
Zakres prac:System doskonalenia praktyk cyberbezpieczeństwa
Rok wdrożenia:2017

Zakres prac

CDeX (Cyber Defence eXercise Platform) to unikalny system treningowy służący doskonaleniu praktycznych umiejętności specjalistów w zakresie wykrywania i reakcji na ataki cybernetyczne. Treningi CDeX są przykładem praktycznego pozyskiwania wiedzy przez doświadczenie. Trening odbywa się w czasie rzeczywistym.

Naszym zadaniem było napisanie oprogramowania systemu CDeX zgodnie z wymaganiami pomysłodawców, firmą Vector Synergy.

Opis problemu

Firma Vector Synergy świadczy usługi konsultingowe w zakresie cyberbezpieczeństwa na skalę międzynarodową. W zakres jej działania wchodzą konsultacje bezpieczeństwa IT, testy penetracyjne, informatyka śledcza z odzyskiwaniem danych, stałe lub czasowe monitorowanie bezpieczeństwa organizacji oraz szkolenia w zakresie bezpieczeństwa IT. W roku 2015 firma postanowiła stworzyć platformę informatyczną umożliwiającą szkolenie zespołów odpowiedzialnych za cyberbezpieczeństwo architektury IT. Firma Vector Synergy zwróciła się do nas z propozycją stworzenia oprogramowania zgodnego z ich wizją platformy.

Opis rozwiązania

Schemat systemu CDeX

Platforma, która powstała w wyniku prac, symuluje sytuację, gdy zespół Blue Team chroni sieć lokalną przedsiębiorstwa przed zagrożeniami wynikającymi ze standardowych aktywności w Internecie, symulowanymi przez zespół Gray Team, oraz złośliwych ataków kierowanych przez zespół Red Team. Uczestnicy szkolenia wcielają się w zespół Blue Team. Celem szkolenia jest doprowadzenie do sytuacji, w której szkoleni są w stanie ochronić przedsiębiorstwo przed wszelkimi możliwymi zagrożeniami sieci globalnych.

Korzyści

  • dostarczenie platformy symulującej zagrożenia związane z ruchem w sieciach globalnych
  • umożliwienie nowoczesnych szkoleń z zakresu cyberbezpieczeństwa
  • dostarczenie elementów gamifikacji w szkoleniu z zakresu zaawansowanych zagadnień związanych z cyberbezpieczeństwem

Jeśli leży Ci na sercu bezpieczeństwo Twojej firmy związane z zagrożeniami sieci globalnych, to porozmawiajmy o tym, jak możemy Ci pomóc.

CDeX

Technologie

  • LibVirt
  • CakePHP
  • Javascript
  • MySQL
Translator<br/><small>zbudowany na sieciach neuronowych</small> Nasz translator